Natálka se 9. až 10. 9. 2017 zúčastnila silně obsazeného turnaje GPB U13 v Praze Hamr-Štěrboholy. Klání se zúčastnilo 60 hráčů v kategorii chlapců a 60 hráček v kategorii dívek. Turnaj začal pro naši hráčku smíčenou čtyřhrou s novým spoluhráčem Adamem Křivkou z Lanškrouna, se kterým se viděla poprvé v den turnaje. I přes počáteční nesehranost se probojovali do 3. kola, kde ale podlehli nasazené dvojici 0:2 na sety. I tak z toho bylo pěkné 9-16 místo.

 

Ve dvouhře dívek byla Natálka už mezi nasazenými hráčkami. V této kategorii se po pěkných výkonech umístila na děleném 5-8 místě, kdy byla velká škoda zápasu o postup mezi čtyři nejlepší hráčky, kde prohrála 24:22, 21:13.

 

Dále následovala čtyřhra dívek, kde hraje již druhou sezónu se stálou spoluhráčkou Lucií Krulovou z Badminton Sharks Brno. Hráčky byly dokonce na tomto turnaji,dle dlouhodobých tabulek ČR,  nasazená dvojice číslo 1. Zde dosáhla naše hráčka zatím největšího úspěchu z oddílu Růžďka, kdy dovezla první medaili z republikového turnaje a to krásné 3. místo po prohrané čtyřhře s pozdějšími vítězkami z Mostu.

 

Byl z toho tedy pěkný začátek do sezóny a spousta bodů do republikového žebříčku.

 

Dalším výjezdem byl 16. 9. 2017 turnaj GPC U15 v Ivančicích na Hané. U15 znamená, že turnaj byl určen pro hráče starších 13ti let, kde Natálka přestoupí po dosažení 13. roku v lednu 2018. Byl to pouze výjezd na zkušenou, ale také dopadl na výbornou. Natálka se účastnila smíšené čtyřhry, kterou trénuje se svým oddílovým spoluhráčem z Růžďky, který už ve starší kategorii hraje.  Tady se probojovali až na 6. pozici, což je velmi pěkný úspěch. V dalších zápasech to bylo ještě lepší, jelikož se Natálka v dvouhrách dívek dostala až do semifinále, kde ovšem špička U15 byla nad její síly. Vzešlo z toho i tak krásné 3. místo. Taktéž ve čtyřhrách dívek s Lucií Krulovou to bylo semifinále a také pozdější celkové 3. místo.

 

Celkově to byl hodně vydařený dvojvíkend pro naši hráčku i celý oddíl Růžďka.

 

Hodně dalších úspěchů!

Text a foto: Gabriela Skýpalová