První zápas v okresní soutěži sehrálo 29. 9. 1976 družstvo mužů v Krhové v sestavě Čestmír Skýpala, Karel Máslo, Zdeněk Skýpala a Eduard Hradil. V průběhu sezony se sestava doplnila o Vladimíra Skýpalu, Antonína Urbana a Jaroslava Batrlu, který přestoupil do oddílu TJ Oznice ze Sokolu Zašová. Takto posílené družstvo skončilo v okresní soutěži na pěkném pátém místě za účasti osmi oddílů. Pro sezonu 1977-78 posílili družstvo hráči František Folta a Miroslav Hladík. Ve druhém roce svého působení skončilo družstvo v okresní soutěži na druhém místě a postoupilo do okresního přeboru, kde se dlouhá léta umísťovalo na předních místech tabulky, o čemž svědčí i několik diplomů, které družstvo získalo. V sestavě se vystřídali také i další hráči z Oznice, např. Josef Zetek, Saša Novosad, Vladimír Skýpala a Ludvík Brodek. Do činnosti oddílu stolního tenisu se zapojily i ženy – Alena Skýpalová, Jana Tvrdá a Dája Novosadová.

Posilou pro oddíl byly i některé přestupy hráčů, jako např. Antonín Škrabánek z Mikulůvky, Eduard Freud z TJ MEZ Vsetín, Erich Martíšek z Hošťálkové, Břetislav a Bronislav Latíkové z Jablůnky.

V r. 1977 zahájilo činnost družstvo žáků. První utkání žáci sehráli 25. 9. 1977 ve Vidči v sestavě Libor Pončík, Roman Vaněk a Bohumil Bětuňák. Pod vedením trenéra Karla Másla se naučilo hrát stolní tenis mnoho mladých hráčů z Oznice, např. Karel Pončík, Libor Skýpala, Pavel Kelárek, Jaroslav Vaněk, Lubomír Dobeš, Pavel Hurtík a Miroslav Tvrdý. Na činnost trenéra Karla Másla navázali Ludvík Brodek a Bohumil Bětuňák st. Pod jejich vedením žáci opět dosahovali kvalitních výsledků a umísťovali se na předních místech žákovských žebříčků. V družstvu žáků se vystřídali např. Tomáš Bětuňák, Pavel Brodek, Jaroslav Skýpala, Tomáš Skýpala nebo Vladimír Skýpala. Starší žáci a později také jako hráči dorostu ve složení Martin Skřídlovský, Radek Skýpala, Martin Matouš a Jaroslav Kelárek několikrát vyhráli okresní soutěž vesnických družstev a postoupili do krajských soutěží.

Posilou byl pro oddíl v r. 2002 hráč Stanislav Kuběna (nyní úspěšný hráč DDM Val. Meziříčí), který byl v té době nejen posilou pro družstvo mužů, ale také vzorem pro mládež, kterou trénoval Josef Skřídlovský. Pod jeho vedením se žáci, později také jako dorostenci, umísťovali na předních místech okresních i krajských bodovacích turnajů. Richard Skýpala, Zbyněk Tvrdý, Petr Pončík, Lukáš Dobeš, Ondřej Šebesta, Markéta Dobešová, Kateřina Pončíková, Kristýna Dobešová, Nikola Skýpalová získali řadu diplomů a titulů přeborníků okresu Vsetín. K největším úspěchům v r. 2006 patřilo první místo Kateřiny Pončíkové v krajské soutěži a její nominace na mistrovství ČR v kategorii mladších žáků, kterého se také zúčastnila. Úspěch zopakovala v r. 2011, když byla nominována v kategorii dorostenek na mistrovství ČR ve Frýdlantu nad Ostravicí. Svou dobrou výkonnost si udržuje i v kategorii dospělých jako hostujících hráčka druhé ligy v družstvu Sokola Vsetín.

Na regionální úspěchy navázala skupina mladých hráčů a hráček René Skýpala, Michal a Daniel Šebestovi, Dominika a Daniel Klvaňovi a Tereza Skýpalová. Tato skupina sportovců měla talent nejenom na stolní tenis, ale jejich sportovních nadání se později projevilo hlavně v hasičském sportu.

V posledním období se na bodovací turnaje připravovali žáci Tomáš a Marek Bětuňákovi, Adam Skřidlovský a Magdaléna Pončíková. Skupinu nejmladších trénuje Tomáš Bětuňák st.

Oddíl stolního tenisu každoročně pořádá turnaj jednotlivců ve dvouhře a čtyřhře. V roce 2016 to byl již 36. ročník. Turnaj patří k nejstarším v okrese Vsetín a zúčastňuje se ho řada špičkových hráčů nejen z našeho regionu.

Oddíl pořádá také vánoční turnaje pro členy TJ. 29. 12. 2016 zvítězil Lukáš Dobeš, který obhájil prvenství z předešlého roku. Na druhém místě skončila Kateřina Pončíková a na třetím místě se umístil Aleš Cihlář.

Stolní tenis přeje všem příznivcům a nejen jim pohodový rok 2017.

Velké poděkování patří Karlovi Máslovi a Jaromíru Batrlovi, kteří se zasloužili o začátky stolního tenisu na Oznici.

Text a fotky: Josef Skřídlovský